adwords hesabı nasıl denetlenir

Adwords Hesabınızı adım adım nasıl denetleyebileceğiniz konusunda BURADAN giriş yapmış ve BURADAN da teknik detay süreçlerini incelemeye başlamıştık. Bu yazımda teknik kontrol süreçlerine devam edeceğiz. Daha öncede belirttiğim gibi buradaki adımları sıra ile yapmak zorunda değilsiniz ancak mutlaka atlamamanız Adwords hesabınızın daha sağlıklı olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Reklam Grubu Başına Reklam Sayısı

Adwords kampanyalarınız hesap yapısının 2 temel üzerine kurmak birçok optimizasyon süreçlerinizi daha sağlıklı yapmanızı sağlayacaktır. Bunlardan biri Bütçe yönetimi diğeri de spesifik yazılan reklam metinleridir. Reklam gruplarının doğru kurgulanması sonucunda daha spesifik reklam metni yazabilir duruma gelmenizi de sağlar. Örnek anahtar kelimeleriniz içerisinde fiyat odaklı olanları ayrıştırdı iseniz reklam metini içerisinde Fiyat geçen metin yazmanız durumunda daha iyi bir CTR oranı yakalayacağınız kesin.

Peki buraya kadar reklam metni yazmanın öneminden bahsettik ancak asıl önemli olan her bir reklam grubunuzda minimum 3 aktif reklam metni yazmanız çok önemli. Bu sayede farklı yazılacak reklam metinlerinden en iyi sonuç aldığınızı tutabilir diğerlerini kapatabilirsiniz. Sonuç olarak hesap denetim sırasında reklam grubunuz içerisinde en az 3 reklam olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Yazım ve Dil Bilgisi

Reklam metninin öneminden bahsettik ancak kontrol ettiğim birçok adwords hesabında en çok karşılaştığım sorunlardan biri de yazım yanlışlığı ve kullanılan dil bilgisi hataları. Belki bu çok önemsiz gibi gelebilir ancak unutmayın ki reklamınız ne kadar profesyonelce hazırlanmış ise o kadar karşı tarafa güven vermiş olursunuz. Bu nedenle sırf anahtar kelimeyi reklam metninde geçirmek için anlamsız reklam metinleri yazılmamasına dikkat edilmeli. Kullanılan de , da eklerinin yazım dillerine uygun olmasına da dikkat etmek profesyonelce bir davranıştır.

Dönüşüm İzleme

Aslında ilk kontrol edilmesi gereken başlıklardan birisidir. En başta belirttiğim gibi Hedefi olmayan bir Adwords hesabı düşünülemez ve tabiki bunun takip edilyor olmasıda gereklidir. Dolayısıyla Adwords hesabı denetim sırasında bir dönüşüm / hedef tanımlanmış ve takip edilip edilmediğini mutlaka kontrol edilmesi çok önemlidir. Dönüşümler sekmesi altından nelerin tanımlandığına bakabilir ve son 30 gün içerisinde bir değer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Analytics yetkisi de var ise aynı süreci buradan da kontrol etmenizi tavsiye ederim.

adwords hesabı nasıl denetlenir

Sizde Adwords hesabınızı nasıl yöneteceğiniz veya daha fazla detay öğrenmek isterseniz eğitmenliğini benim yaptığım Adwords Temel Düzey Eğitim‘ine katılabilirsiniz.

https://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/adwords-hesap-denetimi.pnghttps://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/adwords-hesap-denetimi-150x150.pngkemalAdwordsadwords,Google Adwords
Adwords Hesabınızı adım adım nasıl denetleyebileceğiniz konusunda BURADAN giriş yapmış ve BURADAN da teknik detay süreçlerini incelemeye başlamıştık. Bu yazımda teknik kontrol süreçlerine devam edeceğiz. Daha öncede belirttiğim gibi buradaki adımları sıra ile yapmak zorunda değilsiniz ancak mutlaka atlamamanız Adwords hesabınızın daha sağlıklı olmasına büyük katkı sağlayacaktır. Reklam Grubu Başına...