adwords hesabı nasıl denetlenir

 

Google adwords hesabı nasıl denetlenir yazı dizisinde bu bölümde hedefleme ayarları, reklam zamanlaması ve dil hedeflemeleri konusunu ele alacağım. Bir önceki yazımda pazarlama listeleri, reklam uzantıları, teklif stratejileri konuların ele almıştım ilgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Hedefleme Ayarları

Reklamlarınızın doğru kişilere doğru yerlerde gösterildiğinden emin olmak önemlidir. İlk belirlenmesi gereken adım doğru yer hedeflemesi yapıp yapmadığınızdır. Reklamlarınızın doğru ülkelere, eyaletlere veya şehirlere göre hedeflendiğinden emin olmanız gerekir. Satış yapmak istediğiniz kişiler ülke olarak veya şehir olarak neresi ise Yer Hedefler sekmesinde bunun doğru seçili olduğunu kontrol edin.

Dil Hedefleme Ayarları

Google Adwords kullanıcının kullandığı browser diline bağlı olarak reklamları o dil hedeflemesi yapmaktadır. Bu bağlamda sadece Dil seçeneğinde Türkiye seçmemiz durumunda Browser İngilzice kullanan kullanıcıları gözardı etme ihtimalimiz bulunmaktadır. Bu bağlamda Dil hedefleme ayarlarında All Languages ( Tüm Diller ) seçeneğini seçmenizi öneririm. Şayet kampanyalarınız ülkeler arası farklılık göstermiyor ise standart olması adına tüm kampanyalar için Tüm diller seçili olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Reklam Zaman Planlaması

Reklamlarınız ne zaman gösteriliyor? AdWords kampanyasıyla öncelikle telefon aramaları yönlendiren bir işletmeniz varsa, reklamları iş saatleri dışında çalıştırmak mantıklı mıdır? Genel olarak, dönüşümleri herhangi bir şekilde 7/24 bulmaya çalışmanızı öneririm; ancak bazı işletmeler için, belirli saatlerde reklamları kapatmanız mantıklı olacaktır. Buna ek olarak elinizde istatistiki bir veri olmasına bağlı olarak kullanıcıların reklamlarınıza hangi gün ve saat aralıklerınde tepki verdiklerini aynı şekilde ne zaman satışa döndüğüne bakmanızı öneririm. Bu sayede en iyi geri dönüş aldığınız gün ve saat aralıklarında bütçenizi daha yoğun kullanmak üzere planlayabilirsiniz. Diğer bir unsurda bu zaman dilimlerinde cpc birim maliyetlerinizi artırarak daha fazla rekabete girerek daha fazla kullanıcıya erişim sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak gün ve Saat özelinde reklam planlaması kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmenizi öneririm.

 

 

 

 

https://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/adwords-hesap-denetimi.pnghttps://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/adwords-hesap-denetimi-150x150.pngkemalAdwordsadwords,Google Adwords
  Google adwords hesabı nasıl denetlenir yazı dizisinde bu bölümde hedefleme ayarları, reklam zamanlaması ve dil hedeflemeleri konusunu ele alacağım. Bir önceki yazımda pazarlama listeleri, reklam uzantıları, teklif stratejileri konuların ele almıştım ilgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz. Hedefleme Ayarları Reklamlarınızın doğru kişilere doğru yerlerde gösterildiğinden emin olmak önemlidir. İlk belirlenmesi gereken adım doğru yer...