google adwords

Google Adwords nedir, nasıl kurulur ve avantajları nedir, adım adım bu yazımda anlatmaya çalışacağım.

Google Adwords Nedir?

Seçtiğiniz anahtar kelimelerde reklamlarınızın yayınlandığı ve tıklama başına ücretlendirildiğiniz reklam platformuna Google Adwords denir. Sitenizin reklamını yapmanın en kolay ve en hızlı yollarının başında gelir.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

google adwords nasıl çalışır

  • İnternet kullanıcısı Google üzerinde sizin hedeflediğiniz anahtar kelimeler ile arama yaptığında Google arama sonuç sayfasının üst veya en alt kısmında kampanya sırasında girdiğiniz reklamları gösterir. Gösterilen bu reklama kullanıcının tıklaması sonucunda ise tıklama başı ücreti ile ücretlendirilirsiniz.

Google Adwords Ajantajları Nedir?

Kolay ve Hızlı

Basit arayüzü sayesinde kolayca kampanya oluşturabilir ve fatura bilgilerinizi girerek çok hızlı reklamlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Ucuz

Reklamlarınız tıklandığında ödeme yapacağınız için gösterim bazlı çalışan birçok mecraya kıyasla daha ucuzdur

Ölçümlenebilir

Kampanyalarınıza ait tüm detay bilgileri görebilir ve bu değerleri analiz edebilirsiniz. Ne kadar harcadınız, kaç tıklama aldınız, kaç satış yaptınız vs…

Verimlilik

Çok küçük bütçeler ile kampanyalar oluşturabilir ve satış veya hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hedef

Reklamlarınızı kimin görmesini istiyorsanız bu kişileri hedefleyebiliyorsunuz buda paranızı boşa harcamanızın önüne geçmesini sağlar.

Eşitlik

Reklamverenin büyük veya küçük olmasına bakılmaksızın reklamların belirlenen kurallar çerçevesinde yapılması durumunda eşit olarak gösterilmeye çalışılır.

https://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/google-adwords-nedir-1.jpghttps://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/11/google-adwords-nedir-1-150x150.jpgkemalAdwordsadwords,adwords nedir,Google Adwords,google adwords avantajları
Google Adwords nedir, nasıl kurulur ve avantajları nedir, adım adım bu yazımda anlatmaya çalışacağım. Google Adwords Nedir? Seçtiğiniz anahtar kelimelerde reklamlarınızın yayınlandığı ve tıklama başına ücretlendirildiğiniz reklam platformuna Google Adwords denir. Sitenizin reklamını yapmanın en kolay ve en hızlı yollarının başında gelir. Google Adwords Nasıl Çalışır? İnternet kullanıcısı Google üzerinde sizin hedeflediğiniz anahtar kelimeler ile...