Google Analytics Dashboard

Son zamanlarda Google Analytics’e girdiyseniz, gösterge panelinin biraz farklı olduğunu fark ettiniz demektir. Google, Nisan 2017’de yavaş yavaş  tüm hesapları güncelledi. Bu yeni arayüz ile birlikte aslında var olan metriklerin daha görsel odaklı hale gerildiğini görebilirsiniz.

Google her zaman araçlarını kullanıcılarıyla daha alakalı hale getirmeye çalışmaktadır. Yeni arayüze hiçbirşey yapmadan hesabınıza girer girmez karşınıza çıkmaktadır. Tüm önemli ölçümlerinizi görüntüleyen bir arayüz göreceksiniz. Örneğin, bir e-ticaret sitesi olduğunuzu ve satın alımlar için belirlediğiniz hedeflerin olduğunu varsayalım, Yeni Ana Gösterge Panosu, otomatik olarak e-ticaret verilerinizi gösterge tablonuza ekleyecektir.

Bu değişiklik ana sebebi arayüze girer girmez sizin için önemli olan metriklerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlamak. Sürekli rapor hazırlamak yerine sadece tarih aralığımı değiştirerek tüm önemli raporlarınızı anında güncelleyebiliyorsunuz.

Eski arayüz ile kıyasladığınızda en önemli değişikliğin görsellik olduğunu hemen algılayabilirsiniz.

Peki bu arayüzde başlıca neleri görebileceksiniz;

  • Kullanıcılarınız ne zaman ziyaret ediyor?
  • Kullanıcılarınız hangi kaynaklardan geliyor?
  • Kullanıcılarınız hangi ülkelerden ziyaret ediyor?
  • Kullanıcılarınız Hangi Cihazlarden geliyor?
  • Etkin kullanıcılarınız zaman içinde nasıl bir eğilim gösteriyor?
  • Kullanıcılarınızı elde tutma başarınız ne düzeyde?
  • Kullanıcılarınız hangi sayfaları ziyaret ediyor?
  • Hedeflerinize yönelik olarak nasıl bir performans gösteriyorsunuz?.
  • AdWords kampanyalarınız nasıl performans gösteriyor?
  • En çok satan ürünleriniz neler?

 

Tarih aralıklarını ayarlamak için, widget’ın altındaki tarih filtresine tıklayın ve kullanmak istediğiniz ön ayarı seçin veya kendi tarih aralığına sahip bir önizlemeyi oluşturun. Mevcut tüm tarih aralıklarını görmek için “Daha fazla ön ayar aralıkları” nı tıklayın.

 

 

 

 

 

 

https://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/09/google-analytics-yeni-arayuz-1024x570.pnghttps://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/09/google-analytics-yeni-arayuz-150x150.pngkemalAnalyticsAnalytics,Google Analytics
Son zamanlarda Google Analytics'e girdiyseniz, gösterge panelinin biraz farklı olduğunu fark ettiniz demektir. Google, Nisan 2017'de yavaş yavaş  tüm hesapları güncelledi. Bu yeni arayüz ile birlikte aslında var olan metriklerin daha görsel odaklı hale gerildiğini görebilirsiniz. Google her zaman araçlarını kullanıcılarıyla daha alakalı hale getirmeye çalışmaktadır. Yeni arayüze hiçbirşey yapmadan hesabınıza...