google tag manager

Google Tag Manager, web sitenize veya mobil uygulamanıza üçüncü taraflara bilgi gönderen JavaScript etiket parçalarını veya etiketlerini yönetmek için kullanıcı dostu bir araçtır. Sitenize, AdWords Dönüşüm İzleme ve Yeniden Pazarlama, DoubleClick Floodlight ve tabii ki Google Analytics ile sınırlı kalmamak üzere diğer ürünleri ekleme herhangi bir IT sürecine girmeden ekleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir araçtır. Google Tag Manager JavaScript snippet’lerini web sitenize ekleme sürecini basitleştirerek hayatınızı daha kolay hale getiriyor.

Google Tag Manager Bölümleri

Google Etiket Yöneticisi, üç ana bölümden oluşur:

  1. Etiket: Bir sayfaya eklenen bir kod snippet’i (genellikle JavaScript).
  2. Tetikleyiciler: Etiketleri ne zaman ve nerede yürütüleceğini tanımlar.
  3. Değişkenler: Etiket ve tetikleyiciler tarafından kullanılacak bilgileri almak veya saklamak için kullanılır.

Google Tag Manager olmadan önce site üzerindeki küçük yada basit değişiklikler için mutlaka IT sürecine girmesi ve iş planı kapsamında yapılma sırasını bekliyorduk. Ancak bu durum bazen bize önemli zaman ve maliyet kayıpları yaratabiliyordu. Google Tag Manager sayesinde basit ve hızlıca ilgili değişiklik veya eklemeleri yapabilir hale gelinmesi ile birlikte ciddi zaman ve maliyet kazançları olmaya başladığını deneyimleriniz sayesinde göreceksiniz.

Google Tag Manager Neden Kullanmalıyım

  1. En önemlisi Ücretsiz bir araç.
  2. Kolay kurulabilir olması. Hesabı açtıktan sonra ilgili kodu tüm sayfalarınıza birkere yüklemeniz yeterli.
  3. Kolay kullanım. İlk karşılaşanlar karmaşık gibi algılasada 3 ana bölümü olduğundan bahsettik. Bu mantığa göre ilerlemeniz durumunda ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.
  4. Sadece google ürünlerini değil birçok yan ürünleri de entegre edebiliyorsunuz ( Adroll, Crtieo vs. )
  5. Güvenlik konusunda ise google bir ürünü olmasının avantajları mevcut.
https://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/09/google-tag-manager.jpghttps://www.kemaltemel.com/wp-content/uploads/2017/09/google-tag-manager-150x150.jpgkemalTag Managergoogle tag manager,gtm
Google Tag Manager, web sitenize veya mobil uygulamanıza üçüncü taraflara bilgi gönderen JavaScript etiket parçalarını veya etiketlerini yönetmek için kullanıcı dostu bir araçtır. Sitenize, AdWords Dönüşüm İzleme ve Yeniden Pazarlama, DoubleClick Floodlight ve tabii ki Google Analytics ile sınırlı kalmamak üzere diğer ürünleri ekleme herhangi bir IT sürecine girmeden ekleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz bir araçtır. Google Tag...